Volný čas

Kam vyrazit v okolí?

Možností máte hodně.

Adrenalinový park Dolní Morava, Ski areál Dolní Morava, Červená Voda, Čenkovice, Koupaliště Králíky, Přehrada Pastviny, Rozhledny Křížová Hora, Suchý Vrch, Poutní místo Hora Matky Boží, Vojenské muzeum Králíky, Kralická pevnostní oblast. V jarních, letních i podzimních měsících je Dolní Morava i blízké okolí ideální pro turistiku, cyklistiku i výlety s dětmi.

Turistika a výlety:

Národní přírodní rezervace Králický Sněžník vám kromě nádherných výhledů nabídne pohled na vodopád, pramen řeky Moravy, překvapí Vás jeskyněmi a v neposlední řadě pohledem na dnes již poměrně vzácnou faunu a flóru.

  • Naučná stezka Králický Sněžník – s 15ti zastaveními
  • Lom Ve Velké Moravě – zde se těžil bílý mramor s obsahem barevných žláz
  • Hora Matky Boží u Králík – známé poutní místo, na jehož vrcholku se tyčí původní klášter
  • Pevnostní systém – který byl vybudován na obranu před Německem
  • Pěchotní srub K-S 5 „U potoka“ – muzeum čs. opevnění z let 1935 – 1938
  • Zemská brána – přírodní rezervace, jedinečný přírodní útvar

Cyklistika:

Celé okolí se vyznačuje množstvím širokých a upravených horských lesních cest a cyklotras, které vedou po vrstevnicích zdejší nádhernou přírodou. Vyznačené trasy jsou vhodné jak pro vytrvalce tak rodiny s dětmi.

Lyžařská střediska:

Dolní Morava, Červená Voda, Čenkovice

Sjezdaři a snowborďáci zde najdou 4 ski areály s dokonalým zasněžováním a úpravou sjezdových tratí, včetně večerního osvětlení. Ti, kteří mají rádi adrenalin si zamilují vrcholovou část sjezdové trati A ve Ski centru Sněžník, která patří k nejstrmějším v ČR. Ski areál Větrný Vrch pak osloví především snowboarďáky, kteří ocení úpravu sjezdové trati s mnoha skokovými možnostmi. Při ideálních klimatických podmínkách se zde lyžuje ještě i o Velikonocích. Pro doplnění a hlavně pro děti je tu Skipark Červená Voda.
Běžkaři pak budou nadšení z desítek kilometrů kvalitních, vyznačených a upravených stop zasněženou krajinou Králického Sněžníku.

Ceník

Pro ověření dostupnosti nás prosím kontaktujte telefonicky nebo emailem. Děkujeme. Ceník platný od roku 2023 pro oba apartmány:

Období

Minimální délka pobytu

Cena za 1 noc/1 apartmán

1. 1. – 3. 2.

2 noci

4000,- Kč

3.2 – 17.3.

4 noci

3500,- Kč

17.3. – 30.6.

2 noci

4000,- Kč

Velikonoce 28.3. – 1. 4.

3 noci

4000,- Kč

30.6. – 31.8.

4 noci

3500,- Kč

31.8. – 23.12.

2 noci

4000,- Kč

23.12. – 1.1.

4 noci

7000,- Kč